Procedury pisania opinii i Ścieżka jej wydania w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Kętach

Zespół Orzekający działający przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kętach wydaje opinie dla dzieci i uczniów uczęszczających do przedszkoli i szkół, mających siedzibę na terenie Gminy Kęty oraz dla dzieci niekorzystających z wychowania przedszkolnego, dzieci i młodzieży nieuczęszczających do przedszkola, szkoły lub ośrodka a zamieszkałych na terenie Gminy Kęty.


1. Opinie wydawane są po wykonaniu badań diagnostycznych w poradni.
2. Pracownicy pedagogiczni piszą opinię na pisemny wniosek rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletnich pacjentów lub innych instytucji posiadających prawne umocowanie do żądania wydania opinii (Sądy Rodzinne, PCPR).
3. Opinie sporządzane są przez pracowników pedagogicznych przeprowadzających diagnozy danego pacjenta.
4. Poradnia ma 30 dni, od dnia złożenia wniosku na wydanie opinii.
5. Zatwierdzona przez dyrektora opinia zostaje wydrukowana i podpisana przez dyrektora oraz odpowiednich pracowników pedagogicznych.
6. Po podpisaniu opinii przez wszystkich pracowników, pracownik administracji informuje SMSem osobę wnioskującą o jej wydanie, że opinia jest gotowa do odbioru.
7. Opinie wydawane są przez pracowników administracji lub dyrektora wyłącznie w godzinach pracy sekretariatu.
8. W szczególnych sytuacjach, po ustaleniu z dyrektorem, opinia może zostać wysłana listem poleconym.
9. Wnioskodawca potwierdza odbiór opinii w książce korespondencji własnoręcznym podpisem.

Przewijanie do góry